13 Ekim 2018

Yaşıyorken Yap Erikli Yaylası Yaza Veda Kampı

Yaza veda etmenin zamanı gelmişti artık ki; Yaşıyorken Yap ailesi olarak 6-7 Ekim’de Yalova Erikli Yaylası’nda düzenlediğimiz Yaza Veda kampımızın mini bir festival tadında damağımızda tat bıraktığını çok net bir şekilde söyleyebiliriz. İstanbul’dan 3 otobüs ile konvoy halinde Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde yola çıktık. Toplamda 340 kişinin katılım sağladığı kampımız çevre illerden de yoğun talep gördü. Etkinlik içinde etkinliğin bol olduğu, tarihe adını yazdıracak cinsten bir kamp oldu herkes için. Bu kampımızda ürünleriyle bizleri yalnız bırakmayan sponsorlarımız PepsiCo Türkiye, Doğadan, Nurgaz ve Kamperest ‘e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kamp alanına vardığımızda tüm katılımcılarımız çanta ve ekipmanlarını alarak çadır alanlarına doğru yol aldılar ve ardından çadırlarını kurdular. Gönüllü ekibimiz de alandaydı. Ekip ile birlikte tüm katılımcılarımıza çadır kurma konusunda yardımcı oldular.

Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra Nurgaz sponsorluğunda gerçekleşen En Hızlı Yumurta Taşıma Yarışması için katılımcılarımız etkinlik alanına toplandı.

Nurgaz Mini Tencere Seti ödüllü yarışmamıza toplam 50 kişi katıldı ve yumurtayı düşürmeden bitiş noktasına en hızlı şekilde götüren ilk 2 katılımcımıza ödülleri taktim edildi. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Hemen ardından Ok Atma Yarışması düzenlendi. Katılımcılarımız kurulan platformda yeteneklerini sergilediler.

Ok Atma Yarışmasını kazanan katılımcılarımız 13-14 Ekim’de Sapanca’da düzenlenecek olan FallFest‘e katılım hakkı kazandı. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

 

Alanda ağaçlar arasına kurulan Slack Line ortama guzel bir hava kattı.

Akşam hava kararmadan önce yaylada odunlar toplandı. Etkinlik alanında yakılan ateş eşliğinde, etkinliğimize gelen müzik grupları sahne alacaktı.

İlk sahne Cem Kazım’ın. Instagram hesabı için TIKLAYIN

Tüm katılımcılarımız etkinlik alanında müziğin ritmiyle eğlendi ve alanda bir konser havası yaratıldı. Cem Kazım’a çok teşekkür ediyoruz.

 

Sahne alan ikinci müzik grubumuz Uzay Zaman Yolcusu oldu. Instagram hesabı için TIKLAYIN

Müzikleriyle kulaklarımızın pasını silen Uzay Zaman Yolcusu’nun performansı dillere destandı. Buradan grubumuza teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

 

Ardından canlı gitar performansıyla doğayı adeta akustikhaneye çeviren Flower Room sahne aldı. Sanatçımızın videosu için TIKLAYIN

Ve son sahne Yaşıyorken Yap Ekip Lideri Emir Ulugerçek’in Dj performansıyla son buldu.

Doğaya adeta clup havası katan bu performans ,tüm katılımcılarımızı ayağa kaldırdı ve herkes doyasıya dans edip eğlendi.

 

Kampımızın ikinci günü herkes sabah kahvaltısını yaptıktan sonra etkinlik alanında buluştu ve Deniz Aslan önderliğinde sabah yogası yapıldı.

 

Hemen ardından doğanın o huzur verici ruhuna kendilerini kaptıran katılımcılarımız yapılan Meditasyonla ruhlarını tazelediler.

 

Ve artık Trekking zamanı! Tüm katılımcılarımız tekrar etkinlik alanında toplanarak Erikli Şelalesi’ne doğru yola koyuldu.

Doğa bize karşı o kadar çok misafirperverdi ki; tüm havasıyla ruhumuza dokunduğunu hissettik. Doğa, şehir hayatını unutmamıza yardımcı olmuştu resmen.

 

Daha sonra tekrar alana geri döndük. Ekip üyelerimiz alanda Temel Kampçılık Eğitimi vererek ilk defa kamp yapanları kendi deneyimleri dahilinde bilgilendirdi.

Ve Kamperest sponsorluğunda gerçekleşen En Hızlı Çadır Kurma Yarışmasına katılımcılarımız isimlerini yazdırdı.

Yarışmamızı 2 dakika 7 saniye ile tamamlayan Burak Oran bizden GunTack Brabus 2 kazandı. Burak’ı tebrik ediyor,  Kamperest’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. #i💚kamperest

Sponsorlarımızdan bir diğeri ise Pepsico. Kurulan stantta katılımcılarımıza Doritos, Lays, Pepsi dağıtıldı.Tatlı atıştırmalıklarıyla ağzımızı tatlandıran sponsorumuza da teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ve bir diğer sponsorumuz Doğadan. Yeşilliğini doğadan alan lezzet.

 

Tüm bu etkinliklerin ardından herkes çadırlarına çekildi ve doğaya kulak verip dinlendiler. Oksijene doymuştuk ve kimse şehir hayatına geri dönmek istemiyordu adeta, bu konuda herkes hemfikirdi.

 

Yaza Veda kampımız bu şekilde noktalandı. Yeni arkadaşlıkların kurulduğu bu mini festival tadındaki kampımıza katılan tüm herkese Yaşıyorken Yap ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ve tabi tüm sponsorlarımıza da.

Yaşıyorken Yap’ın. Bu hayatın daha görmediğimiz güzelliklerini görmek adına.

Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle. Hoşçakalın.

 

 

 

 

 

 

Etkinliklerimizi yakından takip etmek ister misin?