17 Mayıs 2018

Yaşıyorken Yap Ekibi Kimdir?

Normal yaşantılarında farklı sektörlerde çalışan ancak tek bir amaç uğruna bir araya gelen 9 kişilik bir ekip Yaşıyorken Yap ekibi.

Hedefleri doğru kitlelere ulaşıp doğayı ve özgürlüğü sevdirebilmek.Sadece doğaylada bitmiyor Sosyal sorumluluk projelerinden sosyalleşme yardımlaşma projelerine kadar bir çok alanda faliyet gösteren Yaşıyorken Yap ekibinin mottusu ” Yarın değil Bugün ”

Bizleri daha yakından tanımanız için ekip olarak birbirimizi anlattığımız bu yazıyı hazırladık.

Bizlerin hayali Sosyalleşmeyi ve yardımlaşmayı ön planda tutan bir topluluk ( Aile ) oluşturmak 

Hadi hep birlikte Yaşıyorken Yapalım!

Emir Ulugerçek
Kurucu / Sosyal Medya
İlkim Uysal anlatıyor
91 doğumlu İstanbul/ Levent de yaşıyor.

3 yıllık kamp deneyimiyle 3 yıl önce Yaşıyorken Yap topluluğunu kurmuş. İnsanları yaşıyorken yapmaya cesaretlendirerek doğayla buluşturmuş. Organizasyon yeteneği güçlü, motivasyonu yüksek, tezcanlı, güleç yüzlü, duygusal, kalemi güçlü, ekibine ve kendisine inanan, baltasını ve bıçağını seven, doğaya tutkulu bir adamdır. Kendine yakışır lakabıyla ekibin Ulugerçek’i olarak bilinir.

Kamplarda Emir’i odun kırıp ateş yakarken, “Yaşıyorken Yap” sesleriyle geleneksel videolarımızı çekerken, eşyalarını ararken  görürsünüz ☺

Çok kullandığı sözler; falan fıstık, Süper, Aynen abi, Millet, Yok artıık, Ekip bi toplanalım, O iş bende, Hepiniz hoşgeldiniz
İNSTAGRAM

Ezgi Mil 
Sosyal Medya
Ahmet Batuhan anlatıyor

Ezgi
98 doğumlu İstanbul da yaşıyor. Yaşıyorken yapın en eski 2. ekip üyesi .Dışardan sert gözükür ama tanıdıkça çok eğlencelidir. Bunu okuyunca ”abi ne alakası var yaaa” dediğine eminim.Çünkü en çok kullandığı kelime kesinlikle ” Abiiii ne alakası var ya ”  Çekilişte kazandığı bardaksız kamp yapmaz. Kendisini doğada bulan ve her fırsatta kamp yapmak için fırsat kollayan düzenlediğimiz kamplara gelebilmek için gözünü karartmaktan korkmayan decatlhlon çalışanı. İnstagram fotoğrafları ile sayfamıza renk katar. İlkimin 2.Yâri. Anastezi okuyor ama bu onu mutlu etmiyor. O kamp yapmak için doğmuş. Müzik dans eğlence ondan sorulur. Yorulmaz oturmaz. Kendisini ve çevresini eğlendirmek için her zaman kıpır kıpırdır full enerjilidir.
Netice olarak bizim kampın çılgın ve komik kızı ezgidir.
İNSTAGRAM

İlkim Uysal
Sosyal Medya
Emir Ulugerçek anlatıyor

Tüm ekibin peşinden yemeğini yedin mi diye koşturup lokmasını ağzına tıkayan anaç ruhlu ve her işi önceden halletmiş olan kişi. Güler yüzü ama ciddi tavırlarıyla aradaki mesafeyi iyi koruyabilen ekipten herkesin nerede olduğunu eliyle koymuş gibi bilen ve ortada bir iş proje varsa yaptın mı? Aradın mı? Yazdın mı? Hallettin mi? sorularıyla insanları darlamaktan bıkmayan ama günün sonunda iş bitiriciliği  sayesinde her işin tamamlanmasına sebep olan ekibimizin heyecanlı ve cıvıl cıvıl yapısı ile bir şekilde kendini sevdirmeyi başarabilen bozcaada aşığı her etkinliğimizde işten izin alabilecek miyim tedirginliği ile 9.9 gerilim yaşatan ama sonunda tamam ya geliyorum lanet olsun alırım bir şekilde izin diyip hiç bir etkinliğimizi kaçırmayan ekibimizin vazgeçilmezidir. Ayrıca ek olarak hepimizin peşinde koşan ve eşyalarımızın kaybolmasını bir şekilde engelleyen arkamızı toplayan kişidir.

İNSTAGRAM

Kübra Bilbik 
Bütçe Planlama


Kütüğü Denizli olup denizi olmayan bir şehirde denize aşık bir kadın düşünün. İşte o Kübra. Matematiği çok seviyor. Herhalde anlam veremediğim tek özelliği bu. Matematik denildiğinde benim karnımda bir ağrı oluşurken, onun yüzünde bir gülümseme oluyor. Çok enteresan. Daha enteresan olanı ise soyadı.(Bilbik) Anlamını hala sormadım. Zaten kendi de bilmiyor büyük ihtimalle. Hobileri arasında konsere gitmek, konsere gitmek ve konsere gitmek vardır. Birazcıkta kamp yapar işte. Kukuleta isimli minik bir gitar çalmaya çalışıyor. Ukeleta da olabilir. Neydiiii heh ukulele. Ondan işte.

Saf, temiz bir insan olup kandırılması kolay biridir. Yalan onun lugatinda olmadığından kimse de yok sanıyor. Söylemeye çalışınca hemen yakalanıyor birde. Hiç profesyonel değil. 🙄

Bu kadar övdüm ama yine de siz onun bu ponçik görüntüsüne hiç aldanmayın. İçinde bir yerlerde bir “badgirl” yatmaktadır. Yurttan kaçıp konsere gider.
İNSTAGRAM

Sena Sungur 
Sponsorluk & Pazarlama
Fatih Toprak anlatıyor

9 ocak 1997 dogumlu,asi ruhlu bir o kadar da ortama uyum saglayan birisidir.İlk başta bakışları sizi korkutabilir ama bu onun insanları belirli filtrelemelerden geçirme şeklide diyebiliriz.Çok sosyal bir insan olmakla birlikte sosyalleştigi alanlara mevcut konumu geregi hep uzak yerler olmasına ragmen elinden geldiğince katılım saglamaktadır.Psikolojiyi kazanmasına ragmen işletmeden mezun olacak olması hayatın ona ufak bir şakası olmuş diyebiliriz.Tiyatro ve münazaralardada yer almıştır bir süre,tiyatronun onun için ayrı bir yerinin oldugunu kelimelerinden anlayabilirsiniz mesela konuşurken onu bir tiyatro sahnesinde bir karakteri ele alıyormuş gibi hissettirebilir size ,kitap okumaya da deger veren sena asi ruhunun dışa vurumunu fantastik romanlara yönelimiyle burada da bize gösteriyor.Spordan hoşlanmaz ama asi ruhununda desteğiyle tırmanışa yönelmiştir bununla birlikte şehir yaşamından kaçıp kampa olan ilgisini bununla bagdaştırmaktadır. Yurt dışında gönüllü olarak kimsesiz hayvanlara destek projelerinde çalışmıştır.

Avmleri sevmez ama bir avmde çalışır.Bu senanın sistem içinde kendisine göre sistemin bir parçası olmadan hayatı sürdürmeye yönelik çabası diyebiliriz.Özellikle Uzun yollarda seçmiş olduğu şarkılar ile sizi sanki astral seyahatteymişsiniz gibi hissettirebilir.Bir o kadar da Rock’n roll tarzı ile sizi arşın üstünde tutabilir ki bu favoriniz olacaktır.Giymiş oldugu gömlekler renkleri ve salaşlıgı bakımından genç kızların favorisi niteligindedir,cebinde sarma sigarası her zaman bulunur.
İNSTAGRAM

Fatih Toprak 
Etkinlik Ekibi / Sosyal Sorumluluk / Üniversite topluluk yöneticisi
Sena Sungur anlatıyor

Biz ekipçe ona Toprak diyoruz. Çünkü adı gibi sessiz dingin ve kendini bulmuş bir insan. Sorumluluklarını fazlasıyla yerine getiriyor olmasıyla beraber hep başkalarının yardımına koşan Toprak, ekibimizin sosyal sorumluluk adına en çok çalışanı. İnsanın kendinden sıyrılıp başkalarının yardımına koşması çok zordur ancak Toprak aç insanları, engelli çocukları, yaşlıları, hayvanları kendinden öte çoğu şeyi düşünen bir insan.
Kendileri ekip içinde sporcu kişiliğiyle tanınır. Her zaman sağlıklı beslenmeye özen gösteren, sporunu aksatmayan kendine özen gösteren biri. Bununla birlikte minnoş bedenini vitaminsiz bırakarak 38 derece ateşle kampımıza da eşlik etmiştir.
Tabi sporla biter mi? Bu iri yarı kas kütlesi sporculara benzemez bizim Toprak. İçinde duygusal naif bir insan yatar. Artık biseps çalışırken mı şiir yazıyor bilemem ama sanıyorum şair olmak güzel temiz bir ruh ister.
Toprak’ın kendisi gibi sevimli mi sevimli bir arabası var. Adı Gırgır. Bizi asla yarı yolda bırakmaz. Kaldırımların üzerinden atlar yine de gideceğimiz yere yetiştirir.
Ekibimizin kırmızı yanaklı Şirin Babası, Toprak
kısacası koca yürekli bir sporcu, kampçı, doğa, hayvan, insan sever…
İNSTAGRAM

Ahmet Batuhan Mican
Etkinlik Ekibi / Sür Whatsapp yöneticisi
Ezgi Mil anlatıyor

21 yaşında, Giresunlu olmakla beraber İstanbul’da ikamet ediyor. Ekibin çılgın motorcusu, acil durumların ulaştırma bakanıdır. Her olayın komik yanlarını cımbızla alıp, toplayıp hepsi için güler.. Buluşmalara geç kalma gibi tatlı (!) bir huyu vardır. Motoruna olan tutkusu, hatta moturunu çadıra dönüştürme projesi beni tedirgin ediyor hahha! Batuhan ekibin kaybolan adamı. Kamlarda onu her yerde görmek mümkün. Siz çevrede aramaya çıkmışken, döndüğünüzde ateşin başında şarkı söylerken bulabilirsiniz. Motoruna bindiğinizde kaskını size verebilecek kadar yufka yürekli ve centilmendir.. 🙂 Olumlu enerjisi, çözüm odaklı fikirleri bağımlılık yababilir.. Kamp dışında halı saha maçtan ve yüzmekten hoşlanır. Tüm bunlara zıt olarak elektrik elektronik mühendisliği okuyor. Hobileri arasında kamp sabahları uyanınca,sadece kafasını çadırdan çıkarıp kaplumbağa taklidi yapmak vardır.. 😀 En çok kullandığı cümleler ;
Ben zaten motorla gelicem
Abi bunları arabaya atalım
İNSTAGRAM

Fatih Tığlı
Art Director
Emir Ulugerçek anlatıyor

Yaşıyorken Yap kurulduğundan beridir yanımızda olan içiyle dışı bir olan her zaman gülmeye hazır ve her ortama ayak uyduran kamplarda yanımızda olmasada her zaman bizi düşünen ve bizim için çalışan logomuzdan tutup çekiliş görsellerimize tüm grafik çalışmalarımızı hakkıyla yapan yaratıcı ve bir o kadarda heyecanlı ekip arkadaşımız. Yeni düşüncelere açık ve çalışkan yapısıyla yaşıyorken yapın görünmeyen yüzüdür.
İNSTAGRAM

Emre Tığlı
Marka temsilcisi & Proje yöneticisi
Ekibimizin en yeni yüzlerinden olan Emre bizimle marka temsilciliği ve proje yöneticiliği konusunda çalışıyor. Onun yaşıyorken yap için her zaman yeni ve farklı fikirleri vardır. Emre’yi sahada gerekli tüm ekipmanları tam bir şekilde görebilirsiniz. Sessiz ve derin mizacıyla iyi ki bizimle 🙂

INSTAGRAM