17 Eylül 2018

Yaşıyorken Yap Bolu Yedigöller Kampı

2018’in sonlarına yaklaşmışken Sonbaharın tadı en güzel nerede çıkardı? Tabiki de Yedigöller’de. Doğanın tüm renklerine hakim olan Yedigöller, tabiatıyla bizleri çok büyüledi. İstanbul’dan tek otobus ve Yaşıyorken Yap Ekibi araçları ile konvoy halinde Cuma gecesi Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nin önünden saat 23:05’te yola çıktık. Toplamda 6 saat süren yolculuğumuzun çok keyifli geçtiğini söyleyebiliriz.

 

Bolu’nun merkezinden 45km uzaklıkta bulunan Yedigöller’e ulaşım şehir içi otobüsler ile sağlanmamaktadır. Ulaşmak için ya kendi aracınızla ya da otostop çekerek gelmenizi öneririz.

 

Otobüste tüm katılımcılarımıza Yaşıyorken Yap bileklikleri verildi. Bu sayede kamp alanında birbirimizi tanımamız daha kolay oluyor.

 

Sabah 06:00’da Yedigöller’e girişimizi yaptık. Keşif sonrası belirlediğimiz Nazlı Göl’e çadırlarımızı kurduk.

Nazlı Göl’ü tercih etmemizin sebebi diğer kamp yapılan göller arasında en sakin olanı olması. Serin Göl ve Büyük Göl hafta sonu günübirlik gelen insanlar sebebiyle çok kalabalık olacağı için iyi bir tercih yapmıştık. Sessiz, sakin ve doğa ile iç içe.

 

Toplamda 100’e yakın kişinin katılım sağladığı Yedigöller kampımıza çevre illerden de gelenler oldu.

 

Sabahın erken saatlerinde giriş yaptığımız için öğlene kadar biraz dinlenmiştik. Bolu’nun sabah ayazı içimizi hafif titretse de ağaçların arasında tulumlarımıza girip bol oksijen eşliğinde uyumak paha biçilmezdi.

 

Yiyecek ve içecekleri herkes kendi karşıladığı için kamp öncesi herkes alışverişini yapmıştı. Katılımcılarımız ve ekip liderleri alandaki masaları da değerlendirerek, Yedigöller’in o muazzam tabiatına karşı güzel bir kahvaltı ziyafeti çekildi.

 

Kampımızın ikinci günü kahvaltılarımızı yaptıktan sonra Yedigöllerin en büyük gölü olan Büyük Göl’e trekking düzenledik. Doğa yürüyüşü gerçekleştirdiğimiz esnada Bolu’nun hiç eksik olmayan yağmuru da bizlere eşlik etti. Doğa yürüyüşünü tamamladıktan sonra kamp alanımıza geri dönüp yola çıkmak üzere çadırlarımızı toplayıp hazırlandık.

Doğanın cenneti olarak adlandırılan Yedigöllerin, verdiği huzur ömür uzatırcasına.

Doğayı temiz tutmak hepimizin görevi. Alanda ağaçların yanlarında bulunan çöp torbalarını kullanarak tüm çöp ve atıklarımızı Nazlı Göl’ün girişinde bulunan çöp konteynerlerine attık.

 

 

İşte Yaşıyorken Yap Ekibi.

 

Ve tabi yeni arkadaşlık bağlarının kurulduğu Yedigöller kampımıza katılım sağlayan herbiri birbirinden renkli kampçı dostlarımız.

Tüm katılımcılarımıza Yaşıyorken Yap ekibi olarak teşekkür ediyor ve yaşıyorken yapmalarını diliyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere.

 

1 Yorum

  1. […] Yaşıyorken Yap Bolu Yedigöller kampı Geçtiğimiz aylarda bizde Yedigöller milli parkına gidip gayet keyifli vakit geçirdiğimiz bir kamp gerçekleştirmiştik. Yedigöller kampı yazımıza ulaşmak için TIKLAYIN! […]

Yoruma kapalı

Etkinliklerimizi yakından takip etmek ister misin?