Bil
23 Mart 2017

Adobe’un Yeni Uygulaması: Adobe Experience Design

Bir kaç ay önce Adobe, kullanıcılarına yeni bir uygulama çıkaracaklarını iletmişti. Bu uygulamayı takipçilerine Adobe Experince Design olarak tanıttılar.

Mac kullanıcılarının Sketch’e olan hayranlığı aşikar. Adobe kullanıcıları için Sketch’e gerçekten sağlam bir alternatif olacak olan Adobe Experience Design, birden fazla platform için wireframe, tasarım ve prototipleme yapmanıza olanak sağlıyor!

iPhone, iPad ve web için hazır şablonlar bulunduruan Adobe XD’de istediğiniz ebatta da çalışabiliyorsunuz. Ayrıca iOS, Material Design ve Windows Phone için tasarım kitleri de içinde geliyor.

Adobe XD, bir müzik uygulaması tasarlarken albümleri sıralamanız gerektiğinde veya bir galeri tasarlarken küçük resimleri dizmeniz gerektiğinde sizi uğraştırmadan tek tıkla yapmanıza olanak sağlıyor.

 

Hızlı bir şekilde birbirine bağladığınız Artboardları anında prototipe dönüştürüp paylaşım linkini gönderdiğinizde karşı tarafta çalışan bir formatta veya Creative Cloud üzerinden gönderim yapabiliyor.

Adobe XD şu an Preview yani önizleme olarak ve sadece Mac kullanıcıları için yayınlandı ancak merak etmeyin. Sketch’in aksine Windows platformu için çalışmalar devam ediyor.

 

Adobe Xd tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.