Galeri

Bilgilendirme

Ulaşım

Baraja gidebilmeniz için Yazır Köyü’nden geçmeniz gerek. Anayoldan köye olan mesafe toplamda 3 km. Köye gelmeden birkaç tane ev bulunuyor.

Etrafta herhangi bir işletme bulunuyor mu?

Yazır Barajı’nın etrafında herhangi bir konaklama veya kamp tesisi bulunmuyor. Aynı zamanda bir işletme de yok. Dolayısıyla alışverişinizi il merkezinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Çadırımızı nereye kurabiliriz?

Baraj çevresinde ve ağaçlık alanlarda çadırınızı istediğiniz yere kurabilir, keyfinize bakabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Alanda ateş yakılıyor mu?

Daha önceden ateş için kullanılmış zeminleri tercih etmelisiniz. Yakıt teminini ise araçlık alanda budama yöntemiyle kesilmiş kuru odunları toplayabilirsiniz.

Kamp alanı ücretli mi?

Yazır Barajı Kamp Alanı tamamen ücretsizdir.

Barajda yüzmek tehlikeli ve yasaktır.

Balıkçılık

Olta takımınız varsa yanınızda götürmenizi öneririz. Haydi Rastgele!

Alanda çeşme ve tuvalet bulunuyor mu?

Tuvalet ve çeşme bulunmuyor. Su ihtiyacınızı önceden tedarik etmenizi, tuvalet ihtiyacınızı da doğada görmenizi öneririz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan(jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.

Henüz hiç yorum yok

“Yazır Barajı” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver