Bilgilendirme

Şelalenin, kuşların ve doğanın sesini doyasıya dinle ve kendini huzurun kollarına bırakmayı harika bir tatili ve kampı deneyimle.

Adının aksine dinginliği ile size huzuru yaşatacak Cehennem Şelaleri’nin asıl adı Kerevizdere olup kanyonlar arasından akan suyundan dolayı Cehennem adını almış. Şelale 7 metre yükseklikten akmakta ve ilk şelaleden 500 metre yukarıda ikinci şelaleyi görebilirsiniz.

Alanda herhangi bir market bulunmaması sebebiyle gitmeden önce alışverişinizi Saray ilçesinden yapabilirsiniz.

Cehennem Şelaleleri’ne nasıl gidebilirim?

İstanbul’dan 200 km uzaklıkta bulunan Kırklareli’ne doğru yola çıkmalısınız. Kırklareli’ne vardıktan sonra Çerkezköy yolunu takip ederek Vize ilçesine doğru ilerleyin. Vize ilçesine bağlı Kömürköy tabelasını takip ederek Kızılağaç köyüne ulaştıktan sonra Cehennem Şelaleri tabelasından sola dönüş yaparak buraya ulaşabilirsiniz. Köyden tepeye ulaşacağınız mesafe 10 dakikalık virajlı ve dar bir yol olmasına rağmen çok keyifli manzaralara rastlayacaksınız. Aracınızı yolun bitimindeki büyük alana park edebilirsiniz. Gürül gürül akan suyun sesini ve patika yolu takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz.

Burada ne yapabiliriz?

Buz gibi akan şelalede dilerseniz yüzebilirsiniz. Buralara kadar gelmişken eğer vaktiniz varsa İğneada, Kıyıköy, Dupnisa mağarasını gezmelisiniz.

Ateş yakmak serbest mi?

Ateş yakmak için ise daha önceden kullanılmış olukları tercih ederek doğayı koruyabilirsin. Etrafta yakılabilecek odun bulmak mümkün.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Not: Arkamıza dönüp baktığımızda bulduğumuzdan daha temiz bırakalım çünkü bu güzel yerler doğanın bize sunduğu huzurlu yaşam alanlarıdır.

Henüz hiç yorum yok

“Vize Cehennem Şelaleri” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver