Bilgilendirme

Ulaşım

Uzunkum’a karayolunu kullanarak gidebilirsiniz. Burada toplu taşıma araçları bulunmamaktadır. Keşan – İstanbul yönünden Uzunkum’a gitmek için önce Mecidiye -İbrice istikametine devam etmeniz, ardından Taş Ocakları’na gelindiğinizde sağa saparak yolun sonuna kadar devam ettiğinizde alana ulaşacaksınız.
Erikli-Yayla-Mecidiye Sahili’nden gelecekler ise, Demiryalak adı verilen çeşmenin yanından geçtikten sonra yola saparak tabelaları izleyip önce Kale Koyu’na daha sonra da Uzunkum’a ulaşacaklardır.

Kamp Alanı Hakkında – Konaklama

Uzun bir kumsala sahip Uzunkum’da, ayrıca taşlık ve ağaçlık alanlar da mevcut. Uzunkum Plajı’nda farklı seçenekler mevcut. İsteyen çadır kurabilir, isteyen ise köy içinden ev kiralayabilir. Çevrede otel, motel ve pansiyonlarda mevcut.
Balıkçılık
Olta balıkçılığı ve kamp için müsait bir alan.

Çadırımızı nereye kurabiliriz?

Ağaçlık alanlarda ve sahilde çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz.

Ateş yakabilir miyiz? Yakıt temini nasıl yaparız?

Daha önceden ateş için kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz. Yakıt teminini ise ağaçlık alanlarda bolca budama yöntemiyle kesilmiş kuru odun bulacaksınızdır.

Tuvalet var mı?

Alanda tuvalet, duş ve giyinme kabinleri bulunuyor.

Gıda ve alışveriş ihtiyacımızı karşılayacağımız bir işletme var mı?

Burada dikkat edilecek en önemli husus; alışveriş noktalarının bulunmaması. Buranın imara kapalı olması, SİT içinde kalması ve elektrik olmayışı kısacası bakir bir alan olması sebebiyle alışveriş imkanı yok. Buraya gelirken tüm alışverişin yapılması gerek.

Su ihtiyacımızı nasıl karşılarız?

İçecek ihtiyacımızı Uzunkum’a gelmeden temin etmelisiniz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan(jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.

Video

Henüz hiç yorum yok

“Uzunkum Plajı” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver