Bilgilendirme

Düzce’de birçok kamp alanı buluyor. Torkul Gölü ve Yaylası da bunlardan bir tanesi. Kafa dinlemelik, doğa ile iç içe olan bu yerde oksijene doyacaksınız. Torkul’da kamp alanı veya konaklama gibi herhangi bir işletme bulunmuyor. Dolayısıyla Kafe & Restoran da bulunmuyor. Şehir hayatından uzaklaşmak adına muazzam bir yer. Alışverişinizi gitmeden yapmanızı tavsiye ederiz. Alanda tuvalet bulunmamaktadır. Gidecekseniz buna hazırlıklı gitmenizi öneririz. Doğa ile başbaşa kalacaksınız. Birçok yerde çeşme olduğundan dolayı su ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaksınız. Sosyal Medya’ya da biraz ara verseniz iyi olacak çünkü alanda internet çekmemektedir. Bol bol fotoğraf ve video çekmek için zamanınız olacak. Doğayı keşfettikçe güzel fotoğrafların da çıkacağına eminiz.

Torkul yaylasında dilediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Yayla ve gölün etrafında doğa yürüyüşü gerçekleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu sayede  doğanın güzelliklerini daha da keşfedeceksiniz. Alanda ateş yakmak serbest fakat daha önceden ateş yakılmış zeminleri kullanmanızı öneririz. Odun ihtiyacınızı da Torkul Yaylasında fazlasıyla göreceksiniz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

 

Video

Henüz hiç yorum yok

“Torkul Gölü ve Yaylası” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver