Bilgilendirme

Sülüklü Göl tüm doğa severlerin keşfetmesi gereken doğa harikası bir yer. Gerek tabiatı gerek gölü ile dudak uçuklatan bir yapıya sahip.

Sülüklü Göl; Bolu İli, Mudurnu İlçesi‘ne bağlı olan Tavşansuyu Köyü sınırlarında bulunmaktadır. Ayrıca Mudurnu, Akyazı ve Göynük ilçelerine de sınırı bulunmaktadır. Her yıl 4 mevsim tüm gezgin ve kampçılar tarafından ziyaret edilen bir kamp alanı. Gölde yüzmek ve avlanmak yasak bunu önceden belirtelim.

Hava Şartları Sülüklü Göl 1070 metre rakımı bulunuyor. Bahar aylarında hava durumu gündüz 20 derecenin üzerinde olsa da gece birdenbire 2 – 3 dereceye düştüğünü göreceksiniz. Giyiminizi buna göre yapmalısınız, özellikle eksi derecel kışlık tulumunuzun olması şart.

Çevresinde konaklama ve otel bulunmuyor. Haliyle Kafe ve Restoran da yok fakat Sülüklü Göle gelmeden yol üzerinde uğrayabileceğiniz yerler mevcut. Tabiat Parkının hemen girişinde çeşme ve tuvalet bulunuyor fakat tuvalet pek kullanılır durumda değil açıkçası. İhtiyacınızı doğada görmenizi tavsiye ederiz. Alanda internet ve telefon bazı yerlerde çekmemekte. Sülüklü gölde bolca fotoğraf ve video çekeceğiniz zaman olacaktır. Doğanın keyfini çıkartın. Aynı zamanda doğa yürüyüşü yapabileceğiniz muazzam bir tabiata sahip. Çadırınızı istediğiniz yere kurabilirsiniz bu arada. Ateş konusunda ise hassas davranmalıyız. Daha önce ateş yakılan zeminleri kullanmanızı öneririz. Her doğa severin de bildiği gibi doğayı nasıl bulmak istiyorsak o şekilde bırakmalıyız. Kendi çöpümüz olmasa bile etrafta gördüğümüz doğaya ait olmayan tüm nesneleri doğadan çekip almalıyız.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Keyifli kamplar.

Video

Henüz hiç yorum yok

“Sülüklü Göl Tabiat Parkı” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver