Galeri

Bilgilendirme

Ulaşım

Öncelikle buraya normal bir araçla ulaşım sağlamanız biraz zor. Kesinlikle arazi aracınızın olması gerekiyor. İbrice Dalış Merkezinden 3km. Eğerki “ne olursa olsun gideceğim?” diyorsanız en azında yolun son aşamasını (tepeden sahile inen kısmını) yürümeniz ve arabanızı yukarıda bırakmanızı tavsiye ederiz. Koya giden toplam iki yol var biri Gökçetepe Tabiat Parkı tarafından, diğeri ise Mecidiye dalış merkezleri tarafından. İki yolun da zorluğu aynı derecede. Dikkatli olmalısınız.

Kamp Alanı Hakkında

Sait Faik Abasıyanık Koyu oldukça bakir bir bölge olmakla birlikte, sessiz ve huzurlu bir alan. Herhangi bir tesis veya hizmet veren bir işletme bulunmuyor. Balıklar gözle görülür derecede suyu temiz ve berrak. Zemin büyük taşlı, ayakkabı veya palet kullanılması tavsiye ederiz. Ücretsiz kamp yapılabilecek güzel koylardan biri.

Gıda ve alışveriş ihtiyacımızı karşılayacağımız bir işletme var mı?

Alanda bir market veya işletme bulunmuyor. Alışverişinizi önceden il merkezlerinde yapmanızda yarar var.

Su İmkanı var mı?

Hayır, çeşme ve tuvalet imkanı bulunmuyor.

Nerelerde kamp yapabiliriz?

İstediğiniz yerde kamp yapmanız mümkün.

Ateş yakabilir miyiz?

Daha önce ateş için kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz.

Telefon çekiyor mu?

Bazı bölgelerde telefon çekiyor.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

İyi kamplar.

Henüz hiç yorum yok

“Sait Faik Abasıyanık Koyu” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver