Bilgilendirme


Bilgilendirme:

Datça Palamutbükü  Datça merkeze 25 km mesafede , Datça Yarımadasının Akdenize bakan kısmında, Hayıtbükü , Ovabükü , Palamutbükü koyların sonuncusu , maviyle yeşilin kucaklaştığı bir turistik merkez.

Uzun sahile sahip olan Palamutbükü koyunda birçok cafe ve restoran hizmet vermektedir. Sahilde bulunan cafe ve restoranların kendilerine ait şezlonglarında ya da sahilin en son kısmında denize girebilirsiniz.

Sahil boyunca bir çok market ve bakkal olduğundan alışveriş konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

Karavan ile gelirseniz de sahil yolu üzerinde aracınızı park edecek alanlar mevcut.

Denizi o kadar berrak ve sakin ki sizinle birlikte yüzen bir çok balık görebilirsiniz 🙂

Palamutbükü’nden sonra mutlaka Datça’nın bazı koylarını da mutlaka görmelisiniz;

Knidos,

Ovabükü,

Hayıtbükü,

Kızılbük.

 

Nasıl Ulaşılır:

Araç ile ulaşım:

Palamutbükü’ne gitmek için, Reşadiye Mahallesi kavşağından Knidos tabelası yönüne, sağ taraftan yolunuza devam ediyorsunuz, biraz gidince Karaköy’e ayrılan yol kavşağına geliyorsunuz, burada tabelalar da görülüyor, sol taraftaki yola giriyorsunuz. Bu yolda 7-8 km kadar gittikten sonra karşınıza bir kavşak daha çıkacak, sol taraftaki yol Mesudiye’ye sağ tarafta yokuş yukarı giden yol Knidos’a giden yoldur. Bundan sonra Yaka köyüne kadar bir yere sapmadan gidiyorsunuz. Yaka köy camisinin yanından sola sapan yola giriliyor, burada Palamutbükü yazan tabela da var, Palamutbükü buradan 3 km mesafede.

Minibüs ile ulaşım:

Palamutbükü’ne minibüslerle Datça, Knidos ve Marmaris’ten Palamutbükü son duraklı minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

Minibüs saatleri hakkında bilgi almak için: https://www.mugla.bel.tr/otobussefersaatleri

Hangi alana çadır kurabiliriz?

Palamutbükü Koyu’nda kurmak yasak fakat bekçilere yakalanmak istemiyorsanız çadırınızı kurmak için en uygun zaman havanın karardığı zaman olacaktır.

Duş /Tuvalet var mı?

Duş ve Tuvaleti kullanmak için sahil boyunca bulunan cafe ve restoranların duş ve tuvaletlerini 1 TL karşılığı kullanabilirsiniz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkânınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

 

Not: Arkamıza dönüp baktığımızda bulduğumuzdan daha temiz bırakalım çünkü bu güzel yerler doğanın bize sunduğu huzurlu yaşam alanlarıdır.

Önemli Uyarı:

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan( jandarma, polis, muhtar vs.) izin almalısınız.

Henüz hiç yorum yok

“Palamutbükü” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver