Bilgilendirme

Ulaşım

Aksaray il merkezine 45 km mesafede bulunuyor. İl Merkezinden Gülağaç İlçesi, Sofular Köyüne günün belirli saatlerinde toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür.

Kamp Alanı Hakkında

Narlıgöl Krater Gölü 4 mevsim farklı doğal güzellikleri ile gelenleri büyülüyor. 70 derece sıcaklığında suya sahip olan Narlıgöl,  termal turizmi ile dikkat çekiyor. Özellikle sedef başta olmak üzere romatizmal ve cilt hastalıklarının tedavisine uygun olan şifalı suyun kan dolaşımı, kalp, damar, tansiyon ve nörolojik hastalıklara da iyi geldiği düşünülüyor. Ayrıca uygun dozda kullanılması helyoterapi imkânı da sunuyor.

Çadırımızı nereye kurabiliriz?

Ağaçlık alanlarda dilediğiniz yerde çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz.

Ateş yakabilir miyiz? Yakıt temini nasıl yaparız?

Daha önceden ateş için kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz. Yakıt teminini ise ağaçlık alanlarda bolca budama yöntemiyle kesilmiş kuru odun bulacaksınızdır.

Tuvalet var mı?

Alanda tuvalet bulunmuyor.

Gıda ve alışveriş ihtiyacımızı karşılayacağımız bir işletme var mı?

Alanda bir tesis bulunmuyor. Alışverişinizi önceden il merkezlerinde yapmanızda fayda var.

Su ihtiyacımızı nasıl karşılarız?

Alanda çeşme bulunmuyor. İçme suyu ihtiyacınızı il merkezinden yapacağınız alışverişte karşılamanızda fayda var.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan(jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.

 

Video

Henüz hiç yorum yok

“Narlıgöl Krater Gölü” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver