Galeri

Bilgilendirme

Longoz’da gerçekten yaşadığınızı hissedeceksiniz. Oksijeni ciğerlerinize bol bol dolduracağınız bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Muhteşem doğasının sizi etkileyeceğine de %100 eminim. Longoz’un içinde bulunan Mert gölü çevresinde ise doğa yürüyüşleri gerçekleştirmenizi de şiddetle tavsiye ederiz.

Mert gölü mesire alanında kamp yapabiliyorsunuz. İçme suyu mevcut fakat tuvaletler kullanılacak durumda değil ne yazıkki. Kamp alanına yürüyüş mesafesinde kafe ve restoran bulunuyor. Tuvalet ihtiyacınızı buradaki cafe ve restoranda bulunan tuvalet ve duşlardan faydalanabilirsiniz. Mert Gölü Mesire Alanı kamp için çok geniş bir alan olmakla birlikte ormanın derinliklerinde keşfedeceğiniz bir çok doğa harikası bulunmakta.  Ateş konusunda genellikle sıkıntı olmuyor, ateş yakabilirsiniz fakat daha önceden ateş yakılmış zeminleri tercih etmenizi öneririz. Zemin ise genellikle düz ve toprak bir alana sahip. Enfes manzaralı bol ağaçlı bu kamp alanında Tabiat ananın size dokunduğunu hissedeceksiniz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Ulaşım: İstanbul’dan 3 – 3,5 saatlik bir mesafededir. Kırklareli’ndeki kamp alanına varmadan yollara dikkat etmeliyiz. Bi hayli virajlı ve her yer asfalt değil. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Mert Gölü ise; İğneada’ya girdiğinizde ilk sağdan saptıktan 500m sonra sağ tarafta kamp alanını göreceksiniz.

 

Video

Henüz hiç yorum yok

“İğneada Longoz Ormanları – Mert Gölü” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver