Bilgilendirme

Antalya merkez’e 90 km mesafede, Manavgat ‘a ise 70 km mesafede bulunan Köprülü Kanyon tabiatıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Köprülü Kanyon 1973 yılında milli park olarak ilan edilmiştir. Ayrıca Türkiye’nin en uzun kanyonlarından biridir.

Köprülü Kanyon’a nasıl gidilir?

Manavgat ile Serik arasında bulunan yol ayrımından sonra Beşkonak sapağından  yaklaşık 38-40 km mesafeden sonra varabilirsiniz.

Kanyon Hakkında

Kanyonda rafting bölgesinin başlangıcından itibaren iki adet de tarihi köprü bulunuyor. Rivayete göre bunlardan küçük olanı usta tarafından, büyük kemerli köprü ise ustanın kalfası tarafından inşa edilmiş. Köprülü Kanyon ismi de buradan gelmektedir. Yaz aylarında günde yaklaşık 7000 kişiye rafting imkânı sağlayan Köprülü Kanyon rafting konusunda oldukça profesyonel. Nehir suyu kaynak su olduğundan dolayı rahatlıkla içilebilir kıvamdadır. Bu nehrin asıl kaynağını Isparta’nın ilçesi olan Aksu’dan gelen ırmaktır ve yine Isparta’ya bağlı Karacahisar köyünden çıkan kaynak sudan oluşmaktadır..

Konaklama Seçenekleri

Konaklama milli park içinde ormanlık alanda yer yer almaktadır. Ayrıca alanda otel ve bungalowlar da mevcut. Dilerseniz çadır kampı dışında karavan kampı da yapabilirsiniz. Tabi karavanınız varsa.

Nerelerde Kamp Yapabilirim? Çadırımı nerelere kurabilirim?

Kampçılar için ayrılmış özel bir kamp alanı var. Dilerseniz nehir kenarında da kamp yapabilirsiniz.

Kamp Alanında Verilen Hizmetler

Kamp alanı Çadır veya outdoor malzemeleri kiralama olacağı sağlıyor ve temel kamp hizmeti veriyor.

Yiyecek ve içecek

Alanda bulunan işletmelerden yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ama alışveriş ihtiyacınızı önceden halletmenizde fayda var.

Tuvalet var mı? Su ihtiyacımızı nasıl görürüz?

Kam alanında tuvalet ve su imkanı sağlanmaktadır.

Yaban Hayatı

Köprülü Kanyon çevresinde bulunan hayvan türleri Civarda Bulunan Hayvanlar: Geyik, tilki, tavşan, kurt, dağ keçisi, sansar, tavşan, porsuk ve ayı bulunmaktadır.

Köprülü Kanyon’da neler yapabiliriz?

Rafting yapabilirsiniz.

Dağcılık ve tırmanış yapacağınız alanlar mevcut

Oltanız var ise Köprü kollarında bol miktarda alabalık bulunuyor, balık tutabilirsiniz.

Selge Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Antalya-Isparta arasında bulunan St.Paul Yolu yürüyüş rotasındaki bazı etaplarda ve Büğrüm Köprü mevkiine inen yürüyüş rotasında Trekkıng/ Hiking yapabilirsiniz.

Keyifli kamplar.

 

Video

Henüz hiç yorum yok

“Köprülü Kanyon” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver