Bilgilendirme

Karadenizin hırçın dalgalarıyla yıllar boyu evrilmiş devasa kayalıkların çevresinde gün doğumunu izleyebileceğiniz harika bir kamp deneyimmle.

Yıllar boyu dev dalgalarla evrilmiş kayalıkların muazzam bir görüntü oluşturduğu Kerpe Kartal Kayalıklarda kesinlikle göz kamaştırıcı bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kerpeye nasıl gidilir?

Kocaeline bağlı olan Kerpe Kartal kayalıklarına İstanbul’dan ortalam 2,5 saatte gidilmekte. İzmit’i tünelleri geçip kent içine girmeden, arkadan dolaşarak Kandıra yol ayrımına geliyorsunuz.Kandıra’dan sonra çam ormanlarının içinden geçilerek ulaşmak mümkün.
İzmit’ten ise 35 dakikada ulaşabilecekleri mesafede bulunuyor.

Ateş yakılıyor mu? 
Çevresinde bulunan odunlarla daha önce ateş yakılmış bir alanda rahatlıkla yakabilirsiniz.

Denize giriliyor mu? 
Evet denize giriliyor bazı bölgeleri oldukça sığ. Her ne kadar Ege denizini anımsatsada neticede bir Karadeniz ve dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.
Hatta sahilin sonunda bulunan 36 metre yükseklikteki kayalıklardan atlayanlar bile oluyor.

Market
Direkt kamp yapacağınız alanda bulunmuyor. Ancak Kerpeye gelmeden yol kenarlarında bahçe ürünü satan bir çok tezgaha rastlayabilirsiniz. Bunun dışında Kerpeye gelmeden normal alışverişinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Keyifli Kamplar.

 

Video

    5.0

    Kerpe Rehberi

    Kerpe ve diğer tatil bölgelerimizi çok güzel anlatmışsınız teşekkürler elinize sağlık…

    Was This Review...?

Yorum Ekle

Bu alanı puanla
Puan ver