Bilgilendirme

 

Marmara Bölgesi çevresinde muazzam  yaylalardan biri olan Kuzu Yaylası, İstanbul’a 2 saatlik uzaklıkta.

Alan Hakkında

Kuzu Yaylası Tabiat Parkı’nda rahatlıkla kamp yapabiliyorsunuz. Hafta sonu günübirlikçilerin  de uğrak noktası haline gelmiş, fakat akşam yerini kampçılara bırakıyor. Çadır kuracağınız yeri bulmadan önce güzel bir keşfe çıkmanızı tavsiye ederim. Bu tip yerlerde sizin gibi çadır kurmuş ve kendinize yakın gördüğünüz insanların yakınına kurmanız taraftarıyız. Grup halinde görünmek hayvanlarla karşılaşma riskini biraz daha azalır. Ayrıca doğa yürüyüşü yapmayı seviyorsanız Kuzu Yaylası’nda trekking / hiking parkurları da mevcut.

Ateş yakabiliyor muyuz? Yakıt temini nasıl yaparız?

Ateş yakma ve yakıt konusunda;  odun bulmak için ormanın derinliklerine girmeniz gerekiyor. Aman dikkatli olun. Ateş yakarken dikkat etmeniz gereken tek şey daha önceden ateş yakılmış zeminleri tercih etmeniz olacaktır.

Kuzu Yaylası’nın 1390 rakımda. Haliyle soğuk olacaktır. Kıyafet ve kamp ekipmanlarınızı buna göre seçmelisiniz. Çünkü bu alanda hava durumunun garantisi yok.

Alanda Tuvalet ve Çeşme var mı?

Kartepe Kuzu Yaylası Tabiat Parkında tuvalet mevcut. Tuvaletler hemen tesisin girişinde ve ücretsiz. Ve çeşitli birçok yerde de çeşme bulunuyor. Su ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaksınız.

Keyifli kamplar.

 

Video

Henüz hiç yorum yok

“Kartepe Kuzuyayla Tabiat Parkı” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver