Bilgilendirme

ULAŞIM

Trabzon  Akçaabat  ilçesinden – Düzköy  yolu istikametine döndükten 20 km sonra  Gökçeler köyü  tabelasını görünce soğa dönmelisiniz. Köyün içerisinde yayla 11 km uzaklıkta. Şehir merkezine 31 km. Asfalt yolla yaylaya ulaşabilirsiniz.  Zirveye çıkmak için Fenko  ve Çayırlar yaylalarından doğayı izleyerek,  cam ve gürgen araçlarının içerisinden gezerek çıkabilirsiniz. Biraz yorulabilir siniz fakat karşılaşacağınız manzara buna değecektir.Yaylaya ayrıca Vakfıkebir ilçesinden de ulaşılabilirsiniz.

Kamp Alanı Hakkında

1946 m. yükseklikteki yayla bol oksijeni ile akciğer tedavisi görmüş hastaların tatil için tercih ettiği yerdir. Trabzon’un 2. yüksek yaylasıdır ve Trabzon’u buradan kuş bakışı izleyebilirsiniz.  Yaylada hediyelik eşya satış yerleri, bakkal, kahvehane, lokanta, fırın hizmetleri mevcuttur. Yaylada piknik  yapabileceğiniz bir çok alan mevcut. Hafta sonları ister günü birlik gelip dönersiniz,  ister kamp yapabilirsiniz.

Çadırımızı nereye kurabiliriz?

Yaylada istediğiniz yere çadır kurabilirsiniz.

Ateş yakabilir miyiz? 

Ateş için önceden kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz. Odunu ormandan yada yayladaki insanlardan temin edebilirsiniz.

Tuvalet var mı?

Tesislerin hemen yanına kullanabileceğiniz tuvaletler bulunuyor.

Elektrik var mı?

Kamp yapacağınız alana bağlı, tesislerden ya da evlerden rica edebilirsiniz.

Güvenliğimizi nasıl  sağlarız?

Bizler ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için bu uyarıyı yaparız genelde fakat güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan(jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.