Bilgilendirme

Bursa’da kamp denilince akıllara gelen ilk yerlerden birisi olan harika manzarasıyla kapancada kamp deneyimle.

Kapanca Liman Koyu’na nasıl gidilir?
Kendi aracınızla ulaşım sağlayacaksanız haritadan faydalanabileceğiniz gibi Triye’den yaklaşık 7 km batıya devam edip, Yalıçiftlik Köyüne doğru giderken köye varmadan hemen önce asfalt yoldan çıkarak toprak yola girip yolu 1.5km kadar takip etmeniz gerekmekte. Yalnız bireysel ulaşım biraz zorlayıcı olabilir o nedenle Yalıçiftlik köyüne ulaştıktan sonra köyde yaşayanlardan da yol tarifi isteyebilirsiniz.

Yakacak Temini
Etraf biraz bakir bir alan olduğu için çalı çırpı bulmanız kolay ancak yinede tüm gece yetecek kadar odun yanınızda götürmenizde fayda var.

İnternet
İnternet çekiyor ancak ara ara gidebiliyor telefon rahat konuşulabilir.

Alışveriş İmkanı
Kamp alanına yakınlarda market vb tarzda yerler bulunmuyor. Bu nedenle merkezde bir yerlerde alışverişinizi yapmayı ve suyunuzu almayı kesinlikle unutmayın

Yaban hayatı 
Çakalların genelde uğrak bölgesi olarak bilinir gece boyunca ateşi canlı tutup arada yüksek sesle bağırmanızda ve yiyecekleri iyi saklamanıza fayda var.

Tavsiye 
Kamp alanına giderken ve çevresinde çok fazla diken bulunuyor bu yüzden dikkatli gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Keyifli Kamplar.

Henüz hiç yorum yok

“Kapanca Limanı Koyu” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver