Bilgilendirme

Ulaşım

Geniş kumsala sahip olan Kabatepe’ye ulaşmak için Çanakkale Merkez’den 25 dakikalık feribot yolculuğuyla Eceabat’a geçtikten sonra iskelenin yanında bekleyen otobüslere binebilirsiniz.  Kabatepe plajı Çanakkale’ye 20 km, Eceabat’a ise 10 km mesafede bulunmaktadır. Kabatepe Kumsalı 57. Alay Şehitliği ve Gökçeada kilisesinin yanında bulunur. İstanbul’a 4 saat uzaklıktadır.

Hakkında

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içinde yer alan ve Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde bulunan Kabatepe Orman Kampı, sessiz sakin bir hafta sonu için oldukça ideal. Sadece kuş seslerini duyacak, deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracaksınız. Kumsal ve denizin yanı sıra sunduğu yemyeşil piknik alanları ile Kabatepe Kumsalı yeşil ve maviyi aynı anda yaşayıp çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir plajdır. Kabatepe Plajı çevresinde bulunan çok sayıdaki pansiyon ve otel seçeneği arasından bütçenize ve tatil planınıza en uygun olan oteli rahatlıkla seçebilirsiniz.

Kabatepe Kumsalı Ücretleri 

  • Araba ile şoför ve 1 yolcu dahil 10 TL
  • Motorsiklet 5 TL
  • Minibüs 20TL
  • Kişi başı giriş 3 TL
  • 0-12 yaş çocuklar ücretsiz
  • 65 yaş üstü yaşlılar ücretsiz
  • Şemsiye 10 TL

Çadırımızı nereye kurabiliriz?

Ağaçlık alanlarda  çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz.

Ateş yakabilir miyiz? Yakıt temini nasıl yaparız?

Daha önceden ateş için kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz. Yakıt teminini ise ağaçlık alanlarda bolca budama yöntemiyle kesilmiş kuru odun bulacaksınızdır.

Tuvalet var mı?

Alanda tuvalet bulunuyor.

Gıda ve alışveriş ihtiyacımızı karşılayacağımız bir işletme var mı?

Bölgede temel ihtiyaçları karşılayacak bir markette bulunuyor.

Su ihtiyacımızı nasıl karşılarız?

plajda su ihtiyacınızı karşılayacak çeşme ve marketler bulunuyor.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan(jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.

Video