Bilgilendirme

Ulaşım

Edirne Keşan’a bağlı olan İtalyan Koyu için öncelikle Erikli’ye gitmeniz gerekiyor. Erikli İstanbul’a 240 km’dir.  Edirne otogarından çeşitli vasıtalar kullanılarak bölgeye ulaşım sağlanabilirken şahsi aracı ile Erikli’ye gitmek isteyenler de kent merkezinden kolaylıkla tatil yöresine ulaşabiliyor. Erikli’ye yaklaşık 10 km mesafede olan İtalyan Koyu’na ulaşmak için biraz toprak yollardan, tarla içlerinden geçmeniz gerekiyor.

Bilgilendirme

İtalyan Koyu’nun diğer adı Kale Koyu’dur.  İçinde barındırdığı Tarihi Kale ile özdeşleşen ve adını buradan alan ıssız ve eşsiz bir kumsaldır. Tarihi Kale ise, yıllardır aşırı tahrip edilip, ilgilenilmediği için iyi durumda değildir.

Not* Buraya zamanında İtalyanlar çıkarma yapmışlar. Burada bir savaş vermiş, atalarımız. Bu mevzide oradan kalmaymış. Buraya İtalyan Koyu denilmesinin sebebi de buymuş zaten. Tarih, doğa ve turizm iç içe sarmaşık gibi burada…

Erikli Belediyesi plajdan giriş ücreti almaktadır. Ücretler makul ve karşılığında plajdaki şezlong ve gölgeliklerden faydalanıyorsunuz, tabii boşta kaldıysa. Kalmama olasılığı çok fazla olduğundan yanınızda şemsiye ve plaj sandalyesi bulundurursanız iyi olur.

Tamamen ince kum olan bu plajın sağ tarafı epey sakinken, sol tarafı daha kalabalık. Bunun sebebi biraz da arabaya yakın olmak aslında. Çünkü burada tesis olmadığı için herkes yanına getirdiği eşyaları plaja taşımak zorunda.  Suyunuzu bile yanında getirmelisiniz. Ama tuvalet, soyunma kabini ve duş alanı bulunmaktadır.

Koyun hemen arkasında akan küçük dere de plajın sağ tarafının arkasında küçük bir gölet oluşturmuş. Rüzgârsız günlerde bu tarafta rahatsız edici küçük sinekler olabiliyor.

Denizin girişi ve içi tamamen kum, tertemiz ve berrak oluşunu görünce büyüleneceksiniz.

Görülmesi Gereken Diğer Yerler

Erikli Plajı: Masmavi ve tertemiz denizi, kumsalı görünce büyüleneceksiniz.
Uzunkum Plajı:  Berrak suyuyla sizi bekleyen bir güzellik.
Gökçetepe Tabiat Parkı: Muhteşem koyları, çok geniş alanlara yayılmış çam ağaçlarıyla dolu ormanı ile sessiz ve huzur dolu bir tatil alanıdır. Özellikle yazın birçok aktivite yapmak ve şehir hayatından ve gürültüsünden uzak kalmak için ideal noktalardan biri. Bölgede, plaj, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, piknik, paintball, dalış sporu gibi aktiviteler yapmak mümkündür.
İbrice Limanı’nda uzmanlarla birlikte dalış yapma keyfine varabilirsiniz. Ayrıca, limanda yemek yiyebilir, hoş vakit geçirebilirsiniz.
Yumurta Tepe” sinde tüm Erikli manzarasını doyasıya izleyebilirsiniz.
Akşam yakamoz eşliğinde yürüyüş yolunda yürümek…

Nereye çadır kurabiliriz?

Dilediğiniz yerde çadır kurabilirsiniz.

Alışveriş yapılacak yer var mı?

Hayır.  İhtiyaçlarınızı ilçedeki marketlerinden yapmanızı öneririm.

Alanda su veya çeşme buluyor mu?

Hayır.

Kamp için ücret ödeniyor mu?

Giriş ücreti 15 TL

Alanda ateş yakabilir miyiz?

Evet. Daha önce ateş yakılan zeminleri tercih etmenizi öneririm.

Telefon çekiyor mu?

Evet.

Duş ve tuvalet var mı?

Evet.

İYİ KAMPLAR, İYİ EĞLENCELER DİLİYORUZ.

Video