Bilgilendirme

Alan Hakkında

Kocaeli iline bağlı İnönü Yaylası 1130 metre rakıma sahip, bölgedeki en güzel yaylalardan biri. Yaylanın sol tarafında (batı yönünde) bir mağara bulunuyor, İn’önü adını bu mağaradan aldığı rivayet ediliyor. İstanbul’a yaklaşık 120-140 km uzaklıkta.

Kamp Alanı Hakkında ve İmkanlar

Yaylada konaklama veya bir tesis bulunmuyor fakat kamp için çok uygun bir alan. Ateş konusunda daha önceden kullanılmış zeminleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Yakıt olarak çevrede birçok odun bulacaksınız. (Kuru ve budama yöntemiyle kesilmiş odunları tercih ediniz.) Alanda tuvalet mevcut fakat pek kullanılacak durumda değil maalesef. Kafe & Restoran bulunmuyor. Alışveriş ve ihtiyaçlarınızı önceden almanızda fayda var. Doğa yürüyüşü yapacağınız yerler bulunuyor. Güzel fotoğraflar çıkacağına eminiz. Yaylaya girmeden 1,5 – 2 km sonra telefon sinyaliniz yok oluyor. Dolayısıyla alanda telefon çekmiyor bilginiz olsun.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Keyifli Kamplar.

 

Video

Henüz hiç yorum yok

“İnönü Yaylası” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver