Bilgilendirme

Bilgilendirme

Artvin sınırları içerisinde bulunan, 1994 yılında milli park olarak ilan edilen ve 3 milli parktan birisi olan Hatila Vadisi; 16.944 hektar alanı kaplamaktadır. Coğrafi yapısı V tipi, dar tabanlı, genç vadi özelliğindedir. Parkın içerisinde başta Hatila Deresi olmak üzere birbirinden güzel birçok dere bulunmaktadır. Vadi boyunca eğim kırıkları ortaya çıkmıştır. Bu kırıklar sonucu da irili ufaklı pek çok akarsu şelalelerinin oluşumunu sağlamıştır. Yeşilin birbirinden güzel tonlarını görebileceğiniz milli parkta karşılaşacağınız dereler, akarsu ve şelaleler size bambaşka bir deneyim katacak. Temiz hava da daha çok gezmek ve daha çok eğlenmek için gerekli olan bütün enerjiyi temin etmenizi sağlayacaktır.

Nasıl Gidilir?

16,944 hektarlık alanı kaplayan ve 1994’ten bu yana milli park statüsünde olan Milli Park Trabzon’a 245 km, Hopa’ya 75 km, Batum’a 81 km (Gürcistan), Ankara’ya 978 km, İstanbul’a 1306 km, İzmir‘e 1570 km ve Artvin şehir merkezine de 10 km mesafede bulunan Hatila Vadisi Milli Parkı’na en yakın havalimanları Hopa (Batum), Kars ve Trabzon’da bulunuyor. Artvin ilk merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır.

Konaklama Seçenekleri Nasıl?

Günübirlik kamp alanları mevcuttur. Çadır, Karavan ve Bungalov kiralayarak burada konaklayabilirsiniz. Bunun dışında Artvin merkezde konaklamayı tercih edip burayı günübirlik ziyaret edebilirsiniz de. Konaklama ücretleri merkezde sezona ve odaya göre 85-100 Lira arasında değişmektedir. Çadır yeri; 10-15 lira arasında (kişi ve sezona göre), karavan; 80 – 110 Lira (kişi ve sezona göre) ve bungalov evleri de; 120-150 Lira (kişi ve sezona göre) değişmektedir.

Yapılabilecek Diğer Aktiviteler

– Hatila Vadisi Cam Terası; 15 m uzunluğunda olan Cam Seyir Terası 50 metre kare genişlikte seyir alanına sahiptir. 220 metre yükseklikte sarp kayalara monte edilen terasa çıkmak ise cesaret işi.

-Doğa Yürüyüşü,

-Fotoğrafçılık,

-Kamp,

-Doğa Sporları gibi aktiviteleri yapabilirsiniz.

İyi Kamplar.

Video