Bilgilendirme

Ulaşım

Göldere Şelalesi, Bartın’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Kanatlı Köyünde bulunur. Diğer bir deyişle Amasra-Kurucaşile ilçeleri arasında bulunur. Kurucaşile’ye 22 km , Amasra’ya 33 km, Cide’ye 51 kilometre, Bartın’a 43 kilometre ve Karaman Köyü’ne 7 km uzaklıktadır. Diğer Adı Çambu Şelalesi olarak da bilinir. Şelaleye Amasra- Kurucaşile yolunu takip ederek yaklaşık 1,5 saatte ulaşabilirsiniz

Kamp Alanı Hakkında

Taşların arasından coşkuyla akan minik şelale, az da olsa çevredeki sessizliği kırıyor. Daha varır varmaz aşağıya dökülüş sesine hayran kalacaksınız. Şelale’nin üstünde ve döküldüğü yerde küçük göller bulunur. Bu göllerde yüzülebilir ancak suyu biraz soğuk ve kayaları kaygandır, bu nedenle yüzme girişiminde bulunanların dikkatli olmaları önerilir. Şelale çevresinde kamp yapmaya uygun düzlükler bulunmaktadır. Gölderesi Şelalesi, Gölderesi üzerindedir ve 8 metreden biraz fazla yükseklikten altında oluşan göle dökülmektedir.

Çadırımızı nereye kurabiliriz?

Şelalenin hemen ön tarafındaki alanda çadır kurabilir.

Ateş yakabilir miyiz? Yakıt temini nasıl yaparız?

Daha önceden ateş için kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz. Yakıt teminini ise ağaçlık alanlarda bolca budama yöntemiyle kesilmiş kuru odun bulacaksınızdır.

Tuvalet var mı?

Alanda tuvalet bulunmuyor.

Gıda ve alışveriş ihtiyacımızı karşılayacağımız bir işletme var mı?

Alanda bir tesis bulunmuyor. Alışverişinizi önceden il merkezlerinde veya köylerdeki bakkallardan yapmanızda fayda var.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan(jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.

Video