Bilgilendirme

Tatilini ya da kendine ayırdığı zamanı kalabalık ortamlarda geçirmek istemeyen ancak Alaçatı’dan da uzaklaşmak istemeyenlerin yeni adresi Delikli Koy. Kalabalıktan uzak, stres ve insan gürültüsünün olmadığı, doğası ve manzarasıyla insanı etkileyen bir yer olan Delikli Koy, son dönemlerde Alaçatı ve Çeşme’nin kaçış rotalarından birine dönüştü.

Büyüleyici ismin hikayesi nereden geliyor?

Uzun yıllar boyu hırçın dalgalar sebebiyle aşınan kayalar sonucu deniz ile kıyı arasında kocaman delik oluşarak Delikli Koy ismini almış.

Delikli Koya nasıl gideriz?

Delikli Koya gitmek için birkaç tepeyi aşmak gerekiyor. Henüz koya ulaşan herhangi bir toplu taşıma aracı yok. Eğer özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp porttan sonraki bölümü yürüyerek ya da otostopla aşmanız gerekiyor. Alaçatı Port ile Delikli Koy arasındaki mesafe 3,6 km. Porttan sahil yönünde uzanan bir gidiş bir geliş yolu takip ederek, Alkoçlar Exclusive Alaçatı’yı geçtikten 500 metre kadar sonra solda, koyun girişi sayılan patikaya geliyorsunuz. Bu patika, alçak arabaların alt takımının zarar görmesine neden olabiliyor. O yüzden patikanın girişinde aracı park edip koya doğru yürümek gerekiyor. Patikanın girişinde bulunan belediyeye ait çöp konteynırı doğru yere geldiğinize emin olmanızı sağlayabilir.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Not: Sabah çadırınızdan çıkıp buz gibi suda uyanıp ardından güzel bir kahvaltı ile güne başlamayı mutlaka deneyimlemelisiniz.

 

Henüz hiç yorum yok

“Delikli Koy” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver