Bilgilendirme

İstanbul’a çok yakın mesafede, herhangi bir ücret ödemeden haftasonu kafa dinlenebilecek harika yerlerden biri olan Darlık Baraj Gölü, İstanbul-Şile yolu üzerindeki baraj göllerinden biridir. Sakin bir vakit geçirmek istiyorsanız sonbahar ve ilkbahar ayları en uygun zamanı bu güzel manzaranın.

Zeminin toprak yapısı nedeni ile yağmur-çamur olursa oldukça kaygan olabiliyor, dolayısıyla  yağmurlu havalarda dikkatli olmak gerekiyor.

Baraja gelene kadar herhangi bir toprak yola girmiyorsunuz ta ki göle ulaşmak için gideceğiniz 1 km lik mesafeye kadar.

Darlık Baraj Gölü etrafında cafe, restoran, pansiyon, ücretli kamp alanı vs yok. Bu sebeple gezip dolaşabileceğiniz, bol bol doğayı dinleyip güzel kareler yakalayabileceğiniz daha fazla anınız olacak.

Ateş yakmak için ise daha önceden kullanılmış olukları tercih ederek doğayı koruyabilirsin. Etrafta yakılabilecek odun bulmak da mümkün.

Yanında neler olmalı?

  • Temiz hava karnını acıktırır. Bol bol atıştırmalık götürmelisin.
  • Islak mendil ve peçete.
  • Civarda içmek için su bulamayacağınız için aman suyunuzu almayı unutmayın.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Not: Arkamıza dönüp baktığımızda bulduğumuzdan daha temiz bırakalım çünkü bu güzel yer bize yılda 108 hektometreküp içme-kullanma suyu sağlamaktadır.

Henüz hiç yorum yok

“Darlık Barajı Gölü” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver