Galeri

Bilgilendirme

Ulaşım

İnaltı Mağarası Akgöl’e  8km uzaklıktadır. Sinop yönünden geliyorsanız eğer önce Ayancık’tan geçip, ardından güney yönüne doğru yol almalısınız. Ayancık tarafında geliyorsanız eğer önce İnaltı Mağarası’na uğrayabilirsiniz, daha sonra Akgöl’e doğru devam edebilirsiniz. Yolda İnaltı ve Akgöl tabelaları takip edebilirsiniz. Sinop ile Akgöl arası toplamda 120km’dir ve yaklaşık yol 2 saat sürmektedir. Ayancık ile Akgöl arası 42km. Kestirmeden gelmek istiyorsanız Boyabat tarafından gelebilirsiniz. D030 karayolunda Kastamonu sınırına yakın, Akgöl tarafına döndükten sonra Boyabat Ayancık yoluna girince yaklaşık 20km sonra Akgöl’e ulaşıyorsunuz. Boyabat ile Akgöl arası toplamda  50km’dir.

Kamp Alanı Hakkında

Akgöl yapay bir göl olmakla birlikte ormanlık içerisinde hem piknik alanı hem de kamp alanı olarak kullanılıyor. Alanda orman işletmesine bağlı bir tesis bulunuyor. Tamamiyle doğal bir kamp alanı olan Akgöl’de bol oksijenli keyifli zamanlar geçireceksiniz. Alanda bir çok piknik masaları da bulunuyor, bunlardan da faydalanabilirsiniz.

Çadırımızı nerelere kurabiliriz?

Akgöl’de istediğiniz yere çadır kurabilirsiniz.

Ateş yakabilir miyiz? Yakıt temini nasıl yaparız?

Daha önce ateş için kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz. Yakıt teminini ise ormanda budama yöntemiyle kesilmiş bolca kuru odun toplayabilirsiniz.

Tuvalet var mı?

Tesisin hemen yanında kullanabileceğiniz bir tuvalet bulunuyor.

Elektrik imkanı var mı?

Malesef elektrik imkanı bulunmamaktadır.

Yaban Hayatı

Akgöl’ün etrafı ormanlarla kaplı olduğu için bölge  domuz ve ayıların doğal yaşam alanı olarak görülmektedir. Bundan dolayı yemeklerinizi ve çöplerinizi kesinlikle dışarıda bırakmayın. Orman işletmesinin hemen yanındaki  çöp konteynerine çöp ve yemek artıklarınızı mutlaka atın.

Rakım: 1200 m

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan(jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.

 

 

Video

Henüz hiç yorum yok

“Ayancık Akgöl Yaylası” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver