Bilgilendirme

Osmanlı tarihindeki atların yetiştirildiği yer olarak bilinen At Yaylasında tam anlamıyla doğa ile iç içe kamp deneyimle.

Gerçek huzuru aradığımız doğa yaşamında görebileceğiniz en güzel ve doğal yerlerden birisi olan At Yaylasını mutlaka deneyimlemelisiniz.

At Yaylasına nasıl gidilir?

Düzce Bolu yolu üzerinde bulunan At Yaylasına İstanbul’dan ortalama 4 4,5 saatlik bir mesafe.
Google haritası bazen farklı noktalara götürüyor bu yüzden yazdığımız kordinatlara göre aratmanızda fayda var.40°45’46.1″N 31°30’52.9″E.

Yakacak Temini

3 tarafı orman ile çevirili olduğu için yakacak konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Yanınızda iyi bir balta ve testereniz varsa bol miktarda devrilen büyük ağaçlardanda faydalanabilirsiniz. Ancak gideceğiniz hava şartlarına göre yol üzerindeki köyden yakacak kuru odun temin edebilirsiniz.

Telefon ve İnternet

Kamp yapılacak alana giriş yolunda tüm şebeke gidiyor bu nedenle kamp yerinde telefon çekmiyor.

Alışveriş İmkanı

Kamp alanına en yakın yer 15 dakika mesafe deki “Kalıcı Konutlar” olarak bilinen yerdedir.Ancak oradada her ihtiyacınız olmayabilir bu nedenle merkezi bir yerde tüm alışverişinizi yapmanızı öneririz.

Vahşi yaşam 
Bölgede ayı kurt domuz gibi hayvanlar bu nedenle gece ateşinizi canlı tutmanız yiyeceklerinizi kamp alanından uzak noktada koymanızda fayda var.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Keyifli Kamplar.

Henüz hiç yorum yok

“At Yaylası Bolu” ile ilgili ilk yorumu sen yap

Bu alanı puanla
Puan ver