Bilgilendirme

Nasıl gidilir?
Bozcaada Akvaryum Koyu’na yaz döneminde ada merkezinden 11.30, 14.00 ve 17.00’de kalkan dolmuşlar yolcu taşımaktadır. Dolmuşlar Ayazma yolunu kullanıyor. Bozcaada ilçe merkezinden Akvaryum Koyu’na ulaşmak için iki ayrı yol alternatifi var. İlk alternatif Tuz Burnu Yolu üzerinden. Bu yol 7,5 km ve özel araçla 15 dakika sürüyor. Bozcaada’dan Akvaryum Koyu’na ulaşmak için ikinci alternatif ise Ayazma yolu. Ayazma yolunu kullanarak Akvaryum Koyu’na gitmek isteyenleri 10 km’lik yol bekliyor. Bu güzergâh özel araçla 20 dakika sürüyor. Dolmuş seferlerinin kısıtlı olması nedeniyle mümkünse özel araçla ya da taksiyle ulaşımı tercih edin.

Kamp Alanı Hakkında;

Akvaryum Koyu, Bozcaada koyları arasında bulunmaktadır. Küçük ve şirin bir kumsala sahip olan bu eşsiz koyu çevreleyen kayalıklar büyüleyici bir manzaraya sahiptir.  Tıpkı adı gibi akvaryumda yüzüyormuş hissi yaşatan, masmavi ve berrak deniz suyuyla en popüler plajlardan biri olma yolunda ilerliyor. Suyu o kadar temiz ve berrak ki çıplak gözle bile deniz dibini görebilirsiniz. Ama bu berraklığın tadını doyasıya çıkarmak için şnorkel ve deniz gözlüklerinizle gitmelisiniz bence. Akvaryum Plajı’nın çevresinin yapılaşma ve insan etkisinden uzak olması doğayla baş başa zaman geçirme olanağı sağlıyor. Sakin ve huzurlu bir kaçamak düşünenler için mükemmel bir öneri olacaktır.

Ekstra Görülecek Yerler Var Mı?

Bu koya gelmişken koyun her iki yakasında yer alan Tuz Burnu ve Mermer Burnu’nu mutlaka görmelisiniz.

Çadırımızı Nereye Kurabiliriz?

Akvaryum Koyu’nun çevresindeki alan çadır ve karavanla konaklamaya oldukça uygundur. Tercih ettiğiniz herhangi bir yerde konaklayabilirsiniz.

Ateş Yakabilir Miyiz?

Daha önceden ateş için kullanılmış zeminleri kullanmanızı öneririz.

İhtiyaçlarımızı Karşılayacağımız Yerler Mevcut Mu?

Koy civarında tesis olmadığı için market, şezlong, şemsiye, soyunma kabini ve duş kabini bulunmamaktadır. Koya gitmeden önce ada merkezinden gerekli ihtiyaçlarınızı, eksiklerinizi tamamlamanızı öneririm.

Ekstra Aktiviteler Nelerdir?

Deniz canlıları ile yüzebilme imkânı sağlayan koy, daha çok amatör ya da profesyonel fark etmeksizin dalış meraklıları tarafından tercih ediliyor. Akvaryum Koyu’na geldiğiniz zaman kesinlikle denizaltı yaşamını görmeniz gerekli. İkinci olarak bu tertemiz koyda balık tutabilirsiniz.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkânınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Huzurlu ve güvenli bir kamp yapmayı herkes ister. Bu sebeple alana çadırınızı kurmadan önce bölgede bulunan resmi kurumlardan (jandarma, polis, muhtar vs.) izin almanızı öneririz.

Keyifli kamplar.

 

 

 

 

Video