Bilgilendirme

Şehrin kalabalığından uzak ve keşfedilmemiş İstanbul Akçakese içerisinde bu güzel sahilde sakin bir tatil ve kampı deneyimle.

Akçakese, İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir sahil mahallesidir. İstanbul’a 60 km, Şile’ye 17 km uzaklıktadır. Şile’nin diğer yerlerine oranla giderseniz sizi daha sakin bir ortam beklemektedir.

Akçakese’nin sahili boyunca farklı güzellikteki koyları mutlaka keşfedin. Eğer kendi aracınızla ulaşım sağlıyorsanız koylarda küçük molalar vererek yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Alana gitmeden önce ihtiyaçlarınızı Akçakese mahallesinden karşılayabilirsiniz.

Akçakese’ye nasıl gidilir?

Akçakese köyüne otobüs ile gitmeyi tercih ederseniz Şile-Ağva arasındaki minibüslere binerek Akçakese’de inip sahile ulaşabilirsiniz.

Eğer kendi aracınızla gitmeyi tercih ederseniz Şile istikametindeki yeni yapılan yolu takip ederek Akçakese köyüne ulaşmalısınız. Köyden sahile ulaşmak için ise 2 km daha yol gitmeniz gerekiyor.

Hangi alana çadır kurabiliriz?

Farklı koylar bulunsa da çadır için en rahat edebileceğiniz yer olan küçük koya çadırınızı kurabilirsiniz.

Burada ne yapabiliriz?

Kalabalıktan uzak olacağınız bu güzel sahil mahallesinde bol bol kafanızı dinleyebilir, denize girebilir ya da dilerseniz balık tutabilirsiniz.

Ateş yakmak serbest mi?

Ateş yakmak için ise daha önceden kullanılmış olukları tercih ederek doğayı koruyabilirsin. Etrafta yakılabilecek odun bulmak mümkün.

Güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz?

Ücretsiz ve güvenliksiz kamp alanları için güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla mutlaka sizden uzakta olan birkaç yakınınızla konumuzu paylaşmayı ya da böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz yerde muhtara kamp yapacağınız yerin bilgisini vermeyi unutmayın.

Not: Arkamıza dönüp baktığımızda bulduğumuzdan daha temiz bırakalım çünkü bu güzel yerler doğanın bize sunduğu huzurlu yaşam alanlarıdır.

Video

    5.0

    fatihtigli

    Sahili çok temiz ve kamp yapılacak alanı çok geniş.

    Was This Review...?

Yorum Ekle

Bu alanı puanla
Puan ver