1.Pandemic: How to Prevent an Outbreak

Küresel felaketin çevrelediği dünyamızı nelerin beklediğini, salgın hastalıkların eskisine nazaran çok daha tehlikeli olduğunu ve bu tehlikeyi önlemeye çalışanların mücadelesini konu ediniyor. 

2.100 Humans

Farklı geçmişlere sahip yüz cesur insan;yaş, cinsellik, mutluluk ve insan olmanın diğer yönlerini inceleyen neşeli deneylere katılıyor.

3.Doğal Olmayan Seçilim

Hastalıkları ortadan kaldırmak ya da bir çocuğun genlerini seçmek gibi biyolojiyle alay eden bu tekniğin ardında ne olabilir ki?
Yeni gen terapileri Jackson, Nick ve Tristan’ın hayatlarını değiştirebilir. Ancak bu riskli sınırda hiçbir şe garanti değildir. Üstelik fiyat oldukça yüksek olabilir.

4.Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Bill Gates’in zihnine bir yolculuk yapın. Milyarder iş adamı, kendisini etkileyen kişilerden ve kovalamaya devam ettiği cüretkar hedeflerden bahsediyor.

5.Gezegenimiz

Ödüllü Planet Earth ve Blue Planet belgesellerinin yönetmeni Alastair Fothergill’in başında olduğu Silverback Films ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (WWF) iş birliği ile hayata geçiriliyor. Dünyanın en değerli canlı türlerini ve en hassas yaşam alanlarını gösterirken, 4K kamera teknolojisiyle daha önce hiç görülmemiş dünya görüntülerini ekranlara taşıyacak belgesel 8 bölümden oluşuyor.
Gezegenimiz, Kuzey Kutbu’nun uzak ve vahşi doğasından gizemli derin denizlere, Afrika’nın uçsuz bucaksız manzaralarından Güney Amerika’nın çeşitli ormanlarına kadar dünyanın dört bir yanındaki zengin habitat çeşitliliğine odaklanıyor.

6.Wormwood

1953 yılında şok edici bir intihar gerçekleşmiştir. Orduya bağlı bir bilim adamı olan Frank Olson, konakladığı otelin odasındaki pencereden ölüme atlamıştır. 1975 yılı geldiğinde ise Frank’in ölümünün sıradan bir intihar olmadığını kanıtlayan bulgulara rastlanacaktır. Bulunan rapor ile birlikte gizli bir deney açığa çıkarılmış olacaktır. CIA’in o kadar da masum olmadığı, LSD aracılığıyla deneyler yürüttüğü bu biyografik belgeselde ortaya konuluyor.

7.Morgan Freeman İle İnancın Hikayesi

Morgan Freeman, birçok dinin ölümden sonra hayatı nasıl algıladığı, farklı medeniyetlerin yaratma eylemi hakkında ne düşündüğü ve insanlığın sürekli sorduğu diğer büyük sorulara yanıt arıyor.

8.Küçük Gregory’yi Kim Öldürdü?

“Dört yaşındaki oğulları öldürülen genç bir çift, yakalaması zor olan bir katili bulmaya çalışırken dolambaçlı ve zahmetli bir savaş verir.” Diye özetliyor küçük Gregory’nin öldürülmesi olayını. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen bir türlü çözülemeyen, çok basit bir dava olması beklenirken yaşanan beceriksizlikler, ihmaller, özensizlikler ve medya yüzünden sarpa saran bir dava “Petit Gregory” davası. 

9.The Movies That Made Us

Bu gişe rekortmeni filmler bizi bir araya getirdi ve bize güzel anlar yaşattı. Bu filmleri ortaya çıkaran oyuncular, yönetmenler ve sektörün içindeki isimlerle tanışın.

10.Tuz, Yağ, Asit, Isı

Şef ve yemek yazara Samin Nosrat, mükemmel yemeğin ve dört temel unsuru keşfetmek için dünyayı geziyor ve yolculuğu boyunca ziyafetler hazırlayıp faydalı ipuçları veriyor.

Etkinlik hakkında yorum yap