Gez
29 Mayıs 2017

Anneanne eli, Grandma Bakery!

Herkese merhaba!
Bugün Teşvikiye’de,  Grandma Bakery‘deyiz. Mekan ismi seçiminin arkasında şirin mi şirin bir anneanne torun hikayesi yatmakta. E hikaye bu olunca bizlere düşen de kafeyi bir an önce ziyaret edip şans vermek oluyor. (Ki bir kere gidince vazgeçemeyeceksiniz benden söylemesi!)İçeri girer girmez burnunuza gelen muhteşem pasta ve kek kokusunun sizi büyüleyeceğinin garantisini verebilirim. Burada her çeşit ekmek (çavdar, tam buğday, ekşi mayalı, köy ekmeği..), poğaça, tatlı, salata, kahve bulmanız mümkün.

Satılan ve sunulan her şeyin birer el emeği oluşu, ekmekleri, kahvaltısı, kahve keyfi -beraberinde lezzetli bin bir çeşit tatlıları– ve huzur veren beyaz dekoru..

Bir tadına bakayım diye sipariş edilen her şey gönüllerde taht, midede krallık kuruyor adeta. Her şeyin ‘anneanne’ yöntemleriyle yapılıp önümüze gelmesi ise gerçekten insana huzur ve güven veren bir şey. Sunulan yiyeceklerin tamamen   katkısız    oluşu ve yapım süreçlerinde sabırla ilerleme kaydedilmesi de kesinlikle muazzam ve takdir edilesi bir odak noktası. Bu nedenle Grandma’yı    kelimelere sığdıramıyoruz.

Beni en çok sevindirense çalışanların müşteri memnuniyetini de en az hijyen kadar önemsiyor olmaları. Kim önemsendiği bir yerde mutlu olmaz ki! Beğenilmeyen kahveyi satmama, özellikle zevke hitap etme; mekanın ana olayı gördüğüm kadarıyla. Çok klasik olacak belki ama çalışanların güler yüzü, biz müşteriye verilen değeri ispatlıyor. Bu nedenle Grandma çalışan kalitesi yönüyle de bizlerden tam puan alıyor. Sizler de hafta sonunu ya da bu güzel havaları değerlendirmek isterseniz rotanızı mutlaka Teşvikiye’ye çevirmelisiniz.
Kahvenizin yudumlarken size en iyi tavsiyem Açık Sandviç,  tatlı arzu ederseniz de  Limonlu Tart olacaktır 🙂

Sevgilerimle..