9 Ağustos 2018

Yaşıyorken Yap 3. Geleneksel Ağva Kampı

Bu sene 3.sünü düzenlediğimiz Ağva kampımızı geçen yıllarda da olduğu gibi Seferoğulları Camping‘de gerçekleştirdik. İstanbul’dan tek otobüsle ulaşımın sağlandığı bu kamp alanına çevre illerden de katılım sağlandı. Toplamda 150 kişinin katılım sağladığı, temiz havanın ve oksijenin bol olduğu Ağva kamp alanı renkli görüntülere sahne oldu.

İşte 4. Geleneksel Yaşıyorken Yap Ağva Kampından güzel anlar;

 

Yaşıyorken Yap ekibi olarak, cuma gecesi kamp alanına giriş yaptık ve keşif sonrası belirlediğimiz alana çadırlarımızı kurduk.

 

Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde katılımcılarımız da yavaş yavaş alana giriş yapmaya başlamıştı. Kamp alanımız bol yeşillik ve ağaçların bulunduğu doğa harikası bir alandaydı.

 

Ekibimiz, Yaşıyorken Yap için gelen katılımcılarımızı kapıda karşıladı ve kamp alanımıza aldı. Çadır kurulumlarından tutun, ekipman yardımlarına kadar ekibimiz sahada sürekli olarak aktifti. Paylaşımın ve yardımlaşmanın bol olduğu Ağva Kampımız güzel arkadaşlıklara da vesile oldu.

 

İşte Yaşıyorken Yap katılımcıları ve mutlu yüzler.

 

Tüm katılımcılarımıza Yaşıyorken Yap bileklikleri verildi ve bu sayede birbirimizden kopmadan, birbirimizi tanıyarak hareket ettik ve alanda tüm faaliyetlerden yararlandık. Sahada badminton, voleybol gibi bir çok aktiviteler gerçekleşti. Amacımız hem sosyalleşmekti, hem de eğlenip anın tadını çıkarmaktı.

 

Katılımcılarımızın bir kısmı küçük hayvan dostlarımız ile birlikte geldi ve ortaya bu güzel görüntüler çıktı.

 

Momo Tasarım’da bizimleydi. Alanda stand açıp birbirinden güzel el yapımı kolye ve farklı tasarımlarını katılımcılarımıza sundu.

Momo Tasarım Instagram Hesabı İçin TIKLAYIN

 

Kamplarda artık bir akım haline gelen hamak kulesi (hammock tower) inşa edildi.

 

Kamp alanında, hava kararmadan akşam ateşi için el birliği ile kuru odun toplanmaya başlandı. Toplanan bu odunları irili ufaklı ayıran Yaşıyorken Yap ekibi, char cloth ve magnezyum ateşleme yöntemini kullanarak ateşimizi yaktı. Daha sonra tüm kampçılarımız ateşin etrafında toplanıp şarkılar söyleyerek kamp ateşinin doyasıya keyfini çıkardı.

 

İşte Yaşıyorken Yap Ekibi. Bazı sebeplerden dolayı aramızda bulunamayan ekip arkadaşlarımız da vardı. Biz yine de onlar varmışçasına hareket ettik. Tüm katılımcılarımızla teker teker ilgilenen ekibimize sonsuz teşekkürler.

 

Ve tabiki Yaşıyorken Yap Ağva Kampımıza katılan 7den 70e tüm katılımcılarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Her zaman dediğimiz gibi Yaşıyorken Yap’ın. Kamp ateşiniz bol olsun. Bir sonraki etkinliğimizde tekrar görüşmek dileğiyle.

 

 

Etkinliklerimizi yakından takip etmek ister misin?