13 Şubat 2017

14 Şubat nedir/ne değildir?

Merhaba sevgili okurlarımız malum yılın en kritik günü yaklaştı hatta geldi çattı. Biliyorsunuz ki bu konu doların yükselişini, altın oranlarını bile sollayıp açık ara lider olacak bir konu. Yaşıyorken Yap ailesi olarak çok geçmeden bu konu üzerine bir yazı yazalım dedik.

14 Şubat nedir,ne değildir,ne yapılır,ne yapılmaz?

14 Şubat, Sevgililer Günü adı altında tüm çiftlerin kutlayıp, biz yalnızların hayatlarına devam ettiği veya battaniye altında film izlediği bir gün olarak bilinir.

Amma ve lakin 14 Şubat sadece sevgililerin günü değildir. O gün Dünyadaki seven herkesin günüdür. Sevgi, bir güne sığdırılacak veya sadece bir gün hatırlanacak bir duygu değildir.

Kırmızı rengi görmekten içimizin bayıldığı, her yerde çiftlere özel yazıların, indirimlerin, uçan balonların, çiçeklerin ve sırf malum gün nedeniyle yapılan etkinliklerin hakim olduğu bugünde neler yapılır veya neler yapılmaz?

*Eğer bir eşiniz yoksa asla evde oturmayın.
Kendinizi diğerlerinden farklı tutmak için hiçbir sebebiniz yok unutmayın sevgililer bu günü patent altına almadı. Günlük rutinlerinize devam edin veya sevdiğiniz insanlarla geçirin.

*Günü çiftlerle geçirmeyin.
Üçüncü kişi olarak asla bir çiftle olmayın. Yaşamış biri olarak söylüyorum tüm gün kendini düğün fotoğrafçısı gibi hissedebilir ve hatta alınan hediyeleri taşıma inceliği bile size kalabilir.

*Eğer aşırı takıntılı ve duygusal biriyseniz aşk filmleri izlemeyin.
Kendinizi zoraki depresyona sokmaya gerek bir durum yok. O sabah kalkın ve kendinize bir kahve yapın ve somurtmayın çünkü siz harikasınız.

*Hediye alacağım diye Güzin ablaya kadar gitmeyin.
Herhangi bir yerden o güne özel indirimle bir hediye almak mümkün yeter ki karşınızdakini iyi tanıyın ama hediye almak olayı artık klişeleşmiş bir şey şahsen işim varsa bir arkadaşıma da hediye aldırabilir veya tek tıklamayla kapısına gönderebilirim. Beklenmeyeni yapın.

*Sadece Sevgililer Günü içinmiş gibi yaklaşımda bulunmayın.
Ona her zamanki gibi davranın. Sevgi sözcüklerinin karşıdan gelmesini beklemeyin. Karşınızdakinden önce davranın ve ‘seni seviyorum’ deyin. Ona bugüne kadar hiç söylemediğiniz sevgi sözcükleri arayışında olmayın, içinizden geldiği gibi davranın kimse sizden Romeo olmanızı beklemiyor. Sevginizi samimice hissettirecek şeylere odaklanın.

*Sevgi neydi? Sevgi emekti. Kendi hediyenizi kendiniz yapmaya çalışın.
Ona çiçeği, kazağı, gömleği veya ne alacaksanız diğer her gün de alabilirsiniz. Ona kendi emeğinizle bir şeyler yapmaya çalışın. Unutmayın hediyenin pahalısı, büyüğü olmaz.

Küçük ilhamlar için buraya bakabilirsiniz.

*Sevgilinize hediye olarak hayvan almayın.
Hayvanlarında bir canlı olduğunu unutmayın asla para karşılığında bir obje gibi alışverişi yapılmamalı. Hayvanlar hediye değil, dosttur.

Kısacası; 14 Şubatta ailenizi arayın, dostlarınızla sevdiklerinizle olun. Sevginizi paylaşın.
Sevgilinize içinizden geldiği gibi davranın, el ele dolaşın. Kırdığınız birini arayın.
Bir gün değil her gün sevin.
Bir sokak köpeğinin başını okşayın, metroda şarkı söyleyen adama para atın, ışıklardaki küçük çocuktan mendil alın, esnafa günaydın deyin ve gülümseyin.
Sevgi gününüz kutlu olsun!

 

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.