11 Aralık 2017

Yaşıyorken Yap – Sülüklü Göl Kampı

Bu sene ilkini düzenlediğimiz ancak geleneksel olarak yapacağımız Sülüklü Göl kampını 40 kişilik sınır ile tamamladık.
Mecidiyeköyden belirlediğimiz rota üzerinde ufak tefek aksaklıklarla akşam üzeri Sülüklü Göle varabildik. Hemen yardımlaşmalar sayesinde çadırları kurup yemek faslına geçildi. 90 TL herşey dahil kamp fırsatımızdan yararlanan 40 kişi ile birlikte tadını çıkarta çıkarta önceden giden ekibimizin hazırladığı ateş başında kanatlarımızı yedik. Gece bir saatten sonra hava sıcaklığı -2leri buldu tabi sabaha karşı -6lara kadar hava soğudu.Soğuk kamp etkinliklerinin en güzel yanlarından biriside ateş başında ısınmak için toplanıp sohbet ve şarkı söylemek tabikide. İnsanların birbirini daha iyi tanıdığı ve kaynaştığı en güzel anlardan birisi ateş başı sohbet. Yediğimiz yemeğin bizi mayıştırdığı ateşin gözlerimizi kamaştırdığı o an en güzel zamanlardan birisiydi.

Sabah uyandığımızda muazzam bir manzara ile karşılaşacağımızı daha önce gittiğimiz için biz biliyorduk ancak ilk kez giden katılımcılarımız gözlerine inanamadılar. Gece karanlığında yıldızlardan başka birşey gözükmediği için sabah gölün ve dağlara inen karın muazzam görüntüsü görülmeye değerdi.
Sonrasında hazırlanan saç tavada hazırlanan melemen ve çay keyfi 🙂

Kahvaltının ardından göl etrafında bulunan diğer 2 göle yürüyüşe çıktık toplamda yarım saatlık bir mesafede olan bu 2 gölüde görüp kamp alanına dönüp çay ve kurabiye keyfi yaptık 🙂

Daha sonra istanbula dönüş yolculuğu başladı. 🙂

Katılan herkese teşekkürler! 🙂
Bizler Yaşıyorken Yaptık.