16 Mart 2018

Yaşıyorken Yap – Ağva Hacıllı Kampı

Herkese selamlar,

Yaşıyorken Yap olarak gerçekleştirdiğimiz 3. kampımız Ağva Hacıllı köyünde gerçekleşti. Burayı seçmemizin ana sebeplerinden birisi hem istanbula konum olarak çok yakın hem de gerçekten doğa harikası bir yer olmasıydı.
Yeşili bol yürüyüş alanı olan ve aynı zamanda ormanın içerisinde harika akar suyu kaynağı olan şelalesiyle birlikte görülmeye değer özellikle kamp yapmak için harika bir yer.Kamplarımızda 45 kişilik katılım sınırlaması koyduğumuz için hem kamp içi iletişimi hemde çevre temizliğini rahatlıkla sağlayabiliyoruz.

İstanbuldan 12 gibi yola çıktığımızda yaklaşık 2 saatlik yoculuk sonucu hacıllı köyüne ulaştık. Ulaştığımızda yaptığımız ilk iş çadırlarımızı kurmak ardındanda ekip işi halinde kamp ateşimizi yakacağımız alanı oluşturmak oldu. Anahtar şeklinde oluşturduğumuz ateş alanının sebebi bir yanı ısınmak için bir yanıda yemek pişirmek için kullanılması gerektiğinden.

Toplam 50 kişi 26 çadırla bölgede bulunan 2. yeşil kamp alanına kurulduk. Rahat edilebilmesi için hem çok uzaklaşmadan hemde birbirimizin özeline müdahale etmeyecek şekilde bir dağılım sağladık.

Cumartesi sabah kalktığımızda güzel bir kahvaltının ardından biraz dinlendikten sonra şelaleye doğru yola koyulduk. Yaklaşık yarım saatlik yürüyüş mesafesinin ardından şelaleye ulaşılabiliyor.

Şelale yürüyüş yolu biraz zorlu suların içerisinden geçilmesi gerekiyor. Bazı sular bilek boyunu aşıyor bazıları aşmıyor ama yinede bu zorlu yolda eğlenmenin yanında yardımlaşmayıda ihmal etmedik.
Şelale 2 katmanlı üst kısmına çıkış hemen alt şelale yanında ufak bir tırmanış alanından yapılıyor. 2 kısmındada içerisine rahatlıkla girilebilir ama tabi şelale suyu oldukça soğuk 🙂 ayrıca biz içme suyu olarakta kullandık çok temiz ve rahatlıkla içilebilir.
2 gün süren kamp etkinliğimizin sonunda tatlı niyetine yemek isteyenler muz içi çikolatayı ateşin içinde pişirip afiyetle yediler.
Yaşıyorken Yap 3. kamp etkinliği böylelikle bitmiş oldu. Bir sonraki kamplarda görüşmek üzere.

Yaşıyorken Yapın!